KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14409152
nr 1440 9152
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1963. Olja på duk, 54x64cm, yttermått inklusive ram: 68x80cm
Kondition: lös i ramen
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.900 kr
måndag 20 december 2021
kl 19:29:55
1.500 kr
1.600 kr
1.700 kr
1.800 kr